جواهردشت عروس دشت‌ها

جواهردشت

جواهردشت جواهری است در شرق استان گیلان که در شهر رودسر واقع شده است. این دشت در ۲۶ کیلومتری منطقه سیاهکلرود قرار گرفته است. منطقه‌ای بکر با آب و هوای پاک و به دور از هرگونه آلودگی. طبیعت بکر و هوای پاک، همه‌ اینها باعث شده‌اند تا گردشگران و مسافران به این ناحیه جذب شوند.

البته تور جواهردشت یکی از تورهای مورد علاقه مسافران است و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. برای رفتن به این مکان زیبا از سیاهکلرود سوار بر جیپ می‌شویم و به آرامی راهی جواهردشت می‌شویم. راهی که ۲ ساعت به طول می‌انجامد.

جواهردشت | عاشقان طبیعت ایران

جواهردشت در ارتفاع حدود ۲۰۰۰ متری از سطح دریای خزر قرار گرفته و زمستان‌های برفی و بارش‌های شدید باعث می‌شود که در زمستان خالی از انسان شود.

جواهردشت | عاشقان طبیعت ایران

جواهر دشت در گویش گیلکی جوردشت خوانده می‌شود به معنای بالادشت یا به عبارتی جایی که بالا است و واقعا هم همینطور است.

این دشت آب لوله‌کشی ندارد و مردم آن منطقه آب نوشیدنی خود را از چشمه‌های اطراف تامین می‌کنند. یکی از زیبایی‌های این منطقه وجود ابرها در بالای سر شما می‌باشد. به گونه‌ای که در ابرها پرواز می‌کنید.

جواهردشت | عاشقان طبیعت ایران

در ضلع جنوبی جواهر دشت قله بلند و زیبای سماموس وجود دارد با ارتفاعی ۳۲۶۰ متری. برای رسیدن به قله سماموس وجود یک راهنما از محله به همراه گردشگران و مسافران لازم می‌باشد تا آنان راه را گم نکنند.

جواهردشت | عاشقان طبیعت ایران

مسیر جواهردشت

برای رفتن به جواهر دشت با وسیله شخصی خود از تهران می‌توانید ابتدا به چالوس و از آنجا به رامسر و سپس راهی جاده رودسر شوید و پس از آن هم حدود ۱۵ کیلومتری شهر رودسر وارد منطقه سیاهکلرود شوید.

منبع: سایت “ایران دهکده”

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۳]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عاشقان طبیعت ایران